Najlepsze studio do wynajęcia Kraków
- ceny już od 25,- zł/godz
- centrum Krakowa, ul. Studencka
Rezerwujesz, zadzwoń, tel. 609 167-898

Dziewczyna porzucona przez chłopaka

Sesja jaką ostatnio robiłem była zwieńczeniem mojego fotograficznego projektu. Wykonałem okładkę do projektu, który miał opisywać historię dziewczyny, porzuconej przez chłopaka.

Dziewczyna po odejściu swojego chłopaka oprócz poczucia straty, odczuwa również, że to ona jest winna rozpadowi związku. Z tego powodu w jej życiu pojawia się wyimaginowane alter ego bohaterki, które utrudnia jej powrót do normalnego życia.

Jak wiadomo okładka ma zachęcić widza do dalszego oglądania zdjęć. Samo wymyślenie pomysłu stanowiło nie lada wyzwanie, gdyż to ona ma wprowadzić widza w historię przedstawioną na zdjęciach. Zdecydowałem się wykonać sesję w studio, ponieważ ustawienie wszystkich niezbędnych rekwizytów byłoby niemożliwe do wykonania w małym pokoju. Scena, którą fotografowałem, miała przywołać nękanie głównej bohaterki w śnie przez jej własne alter ego oraz jej byłego chłopaka. Cała scena miała odbywać się na łóżku. Zdecydowałem się na wybór neutralnego białego tła aby nie było widać, żadnych zmian kolorystycznych na zdjęciu. Na podłodze pojawiła się pościel, na której leżeli bohaterowie sesji.

Z racji, że scena miała udawać że odbywa się w pokoju zależało mi na dość naturalnym świetle dlatego do oświetlenia planu wykorzystałem dużego softboxa, który miał imitować okno. Po przeciwnej stronie znalazła się blenda, która wypełniała cienie. Scenę fotografowałem z drabiny.
Mimo dość skomplikowanego pomysłu sesje udało się wykonać w niecałą godzinę.

Sesja w Studio Erica

Sesja w Studio Erica

Sesja w Studio Erica

Sesja w Studio Erica

Finalnie zdjęcie okładkowe prezentuję się tak:

Sesja w Studio Erica

Ten artykuł bierze udział w konkursie.
3
Głosuj
Dziękujemy za oddanie głosu.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą głosować.
Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek Oceń!
Loading...


Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*

x

Sprawdź również

Baśnie, bajki… Sesja “Balladyna”

Sesja, jakiej się podjęłam miała charakter baśniowo-poetycki. Zainspirowałam się utworem Adama Mickiewicza ...