Najlepsze studio do wynajęcia Kraków
- ceny już od 25,- zł/godz
- centrum Krakowa, ul. Studencka
Rezerwujesz, zadzwoń, tel. 609 167-898

Poradnik fotografującego w studio

Fotografowanie w studio fotograficznym znacząco różni się pod względem technicznym od fotografowania w świetle naturalnym.

To oczywiście bardzo duże uproszczenie, ale wynajmując studio fotograficzne dosyć często jestem proszony o pomoc w ustawieniu lamp i zsynchronizowaniu aparatu fotograficznego z lampami studyjnymi. O ile jest to normalne w przypadku osób zupełnie początkujących, to raczej dziwi kiedy przychodzą osoby z dużym dorobkiem fotograficznym, będące często uczestnikami kursów fotograficznych.

Potwierdza to, że nasze studio odwiedzane jest nie tylko przez zaawansowanych fotografów lecz również przez amatorów stawiających pierwsze kroki w studio. W końcu każdy kiedyś zaczynał, prawda?

Nasza pomoc początkującym w studio to jedno, lecz przed przyjściem pierwszy raz do studia warto zapoznać się z kilkoma zasadami pracy od strony technicznej, jak czas synchronizacji, balans bieli, itp… Zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza późniejszą pracę.

Ustawienia aparatu i lamp w studio

Canon 5D Mark III

Poznanie zasady działania aparatu fotograficznego, studyjnych lamp fotograficznych i ich wzajemnej synchronizacji oraz wykorzystanie modyfikatorów światła, zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza późniejszą pracę. Warto wcześniej jeszcze przed przyjściem do studia zapoznać się ze swoim aparatem aby później nie szukać po całym ...

Czytaj więcej »