Najlepsze studio do wynajęcia Kraków
- ceny już od 25,- zł/godz
- centrum Krakowa, ul. Studencka
Rezerwujesz, zadzwoń, tel. 609 167-898

Sesja portretowa z Klaudią

Fotografią studyjną zajmuję się od ponad dwóch lat. Wykonywanie portretów z wykorzystaniem modyfikatora typu Beauty Dish stało się u mnie niemalże tradycją. Został on wykorzystany także w poniższej sesji.

Nasza modelka – Klaudia była ubrana w koktajlową sukienkę podkreślającą jej figurę. Makijaż miał na celu podkreślenie urody modelki. Moja wizażystka doskonale dopasowała go do przygotowanej stylizacji. Przygotowanie modelki do zdjęć trwa zazwyczaj około 40 minut. Miałem więc czas na ustawienie oświetlenia oraz jego przetestowanie.

Do oświetlenia portretów typu Close-up wykorzystałem modyfikator Beauty Dish oraz softbox typu Strip. Bardzo lubię mocno doświetlone białe tło, dlatego postanowiłem, że ustawię za modelką dwa dodatkowe softboxy, z czego jeden podawał delikatnie światło kontrujące na Klaudię. Pozwoliło to uzyskać bardziej miękkie przejście między jej czarnymi włosami a tłem. Do oświetlenia całej sylwetki wykorzystałem dwa softboxy w przodu (w tym jeden oktagonalny), oraz dwa softboxy typu strip ustawione na tło. Równomierne oświetlenie tła jest według mnie niezwykle istotne, ponieważ ułatwia późniejszą obróbkę.

Oczywiście warto przy tego typu sesjach zabrać ze sobą asystenta aby nadzorował to, co fotograf może nie dostrzec w trakcie wykonywania zdjęć.

backstage zdjęcie portretowe
backstage zdjęcie portretowe
backstage zdjęcie portretowe
backstage zdjęcie portretowe
backstage zdjęcie portretowe
backstage zdjęcie portretowe
backstage zdjęcie portretowe
backstage zdjęcie portretowe
backstage zdjęcie portretowe

Ten artykuł bierze udział w konkursie.
1
Głosuj
Dziękujemy za oddanie głosu.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą głosować.
Podziel się z przyjaciółmi:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek Oceń!
Loading...


Zostaw komentarz

Dyskutując, szanujmy innych Użytkowników nawet jeżeli nie zgadzamy się z nimi. Za wulgaryzmy i linki w komentarzach traci się konto. Prosimy uważnie redagować wpisy, po ich zapisaniu nie ma możliwości edycji.
Komentarze nowych Użytkowników są przez jakiś czas akceptowane przez Moderatorów.

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*

x

Sprawdź również

Sesja Courtney Love X

Fotografią zajmuję się głównie amatorsko w wolnym czasie, już od kilku lat.Uwielbiam ...